Amikor beköltözünk az új albérletünkbe érdemes utánajárni, hogy mire van biztosítás. Sok esetben maga a társasház is rendelkezik biztosítással, bár legtöbbször ez csak a falakat és a közös helyiségeket biztosítja. Azonban ez is hasznos lehet például egy közös tárolóban történő kár esetén.
Fontos tisztázni ugyanakkor azt is, hogy a tulajdonos kötött-e biztosítást a lakásra, valamit az abban található ingóságokra.
Abban az esetben, ha a tulajdonos már kötött az ingatlanra biztosítás, akkor fontos információ, hogy az adott lakás bútorozott vagy bútorozatlan. Hiszen egy teljeskörű lakásbiztosítás esetén az ingóságok is biztosítva vannak, vagyis a bútorok és a háztartási gépek is.
Itt azonban fontos tudni, hogy ha a tulajdonos kötötte a lakásbiztosítást, akkor az kizárólag az ő ingóságait védi, vagyis csak azokat a berendezéseket, amik úgymond a lakáshoz tartoznak.
lyen biztosítás esetén a gyakorlatban tehát egy vízkár bekövetkeztekor a lakáshoz tartozó mosógép biztosítva van, de az általunk vitt TV már nincs. Egy albérletre megkötött biztosításnál azonban éppen az ingóságaink védelme lenne a legfontosabb.
Ha a lakás nincs biztosítva az óriási kockázatot jelenthet a tulajdonos számára, hiszen minden kárt önerőből kell rendeznie. De mi a helyzet az albérlővel?
Sokan nincsenek vele tisztában, de albérlőként is köthetünk lakásbiztosítást, ugyanis bárki köthet, akinek érdekében áll az ingatlan megóvása. Ebbe a körbe pedig kétségkívül az albérlő is beletartozik. Ebben az esetben a biztosítás kiterjed az albérlő ingóságaira is.
A leggyakoribb szokás azonban az, hogy a tulajdonos köt biztosítást a lakásra, míg az albérlő csupán saját ingóságait biztosítja.